Már javában tombol a nyár, mindenki maga mögött hagyta, vagy már el is felejtette a 2025-ös évet, én pedig itt ültem a szavak fölött elmélkedve mindezen idő alatt, számtalan alkalommal. 2025 vége felé megtorpantam, elvonultam, és csupán olvastam, magamnak. Nem jöttek az értékelésekhez, de még csak úgy spontán sem a gondolatok, hiába piszkált folyamatosan (és jelenleg is rendületlenül), ahogy csak gyűlnek a kötetek, amelyekkel kapcsolatban szeretnék megszólalni, csak nem igazán megy. Nem tudom, mikorra fog ez elmúlni, de az évemről mindenképpen szerettem volna egy összegzést készíteni, úgyhogy röviden, tömören, ilyen volt a tavalyi évem:
Olyan eget rengető változásokat nem hozott magával a 2025-ös év, a 44 elolvasott történet alatt leginkább a kortárs irodalom (főként ázsiai módra), a horror és a sci-fi hármasa volt az, ami a legjobban eluralkodott a lapokon. A különböző formátumok fej-fej mellett haladva váltották egymást, végeredményben 19 e-könyvet olvastam, és 25 nyomtatott példányt tartottam a kezemben, ezen belül pedig 4 rajzolt kötet volt.
A kiadókat illetően összesen 15 kiadó megjelenéseiből válogattam az év során, hosszú csúcstartó periódus után az Agave Könyvek visszacsúszott a második helyre, és az Európa aratta le a babérokat, tőlük olvastam a legtöbbet. Két új kiadóval ismerkedtem meg, a Magnólia és a Troubadour Books 2-2 kötetével tovább gazdagította a széles könyvkiadói palettámat.
TOVÁBB →





